Jak dbać o zdrowie w trasie?

Kierowcy ciężarówek nieustannie prowadzą siedzący tryb życia, będąc przez większość swojego czasu w trasie. Organizm może poczuć się bardziej zmęczony, co przełoży się na pogorszenie stanu zdrowia. Dlatego każdy kierowca powinien szczególnie podchodzić do tematu związanego ze swoim zdrowiem, włączając w swoją codzienność więcej ruchu.

Co jeść w podróży?

Transport zagraniczny towarów jest niezwykłym wyzwaniem dla każdego kierowcy. Szczególnie początkujący, jak i zaawansowani kierujący powinni zdawać sobie sprawę, że kluczowe w ich siedzącym trybie życia jest odpowiednie odżywianie się. Firma transportowo-logistyczna – w Gdańsku lub innym mieście – nie odpowiada za takie kwestie jak żywność dla swoich pracowników, ponieważ wszystko to jest kwestią indywidualną. Często można spotkać się z otyłością u kierowców, biorąc pod uwagę kuszące po drodze restauracje z fast foodami, po które kierowcy sięgają zdecydowanie częściej niż po zbilansowany posiłek. Aby temu zapobiec, od początku swojej przygody z ciężarówkami powinno się szczególnie dbać o swoje dobre samopoczucie i mocny organizm poprzez właściwą dietę. Składniki, takie jak warzywa czy owoce wpłyną również na znacznie większą koncentrację podczas jazdy i mniejsze uczucie znużenia.

Wysiłek fizyczny to priorytet

Niskie natężenie wysiłku fizycznego skutkuje znacznym pogorszeniem stanu zdrowia, co może w późniejszym etapie przerodzić się nie tylko w otyłość, ale również w inne gorsze choroby zagrażające życiu. Frachty międzynarodowe to nie wyłącznie 8-godzinna praca, ponieważ czasami ilość godzin za kierownicą może być znacznie wyższa. Ciało będąc usadowione w jednej pozycji przez tak długi czas może doprowadzić do wywołania bólu. W tym wypadku każdy kierowca w swojej wolnej chwili powinien poddawać się chociaż 30-minutowemu rozciąganiu, które z pewnością przyniesie zadowalające efekty. Regularne ćwiczenia wpłyną na znacznie mniejszy ból spowodowany wielogodzinnym siedzeniem przed kierownicą. Nieważne, czy uprawia się transport dedykowany, czy jeszcze inny – krótkie przerwy podczas postojów na rozciąganie całego ciała wpłyną na znacznie lepszy komfort podczas jazdy.

Kierowcy często bagatelizują dbanie o swoje zdrowie podczas jazdy, borykając się po kilku latach pracy z różnymi chorobami. Jednak łatwo temu zapobiec, dzięki odpowiedniej żywności oraz przynajmniej minimalnemu wysiłkowi fizycznemu. Dzięki temu będzie można z lepszym humorem wykonywać swoją ulubioną pracę i zawsze bezpiecznie docierać do miejsca docelowego.